Anjala-Seuran hoitamassa Ranta-Pukin kievarimuseossa vietetään Kymijoki-päivää lauantaina 8.8. klo 12-15

Anjala-Seuran hoitamassa Ranta-Pukin kievarimuseossa vietetään Kymijoki-päivää lauantaina 8.8. klo 12-15

Ranta-Pukin Kievarimuseo

Ranta-Pukin kievarimuseo

Kymijoentie 42, 46910 Anjala

Katso kohteen tiedot

Anjala-Seuran hoitamassa Ranta-Pukin kievarimuseossa vietetään Kymijoki-päivää lauantaina 8.8. klo 12-15 1

Anjalan vanhaa kestikievari- ja Kymijoen lauttaperinnettä vaalivassa Ranta-Pukin kievarimuseossa järjestetään  jokivarren loppukesän yhteiselle juhlapäivälle sopivaa koko perheen ohjelmaa lauantaina klo 12 alkaen.

Lapsille suunnattujen näyttämöesitysten ja tämän kesän museonäyttelyn ohessa Kymijoki-päivänä on mahdollisuus lähteä museon rannasta joen alajuoksun suuntaan tehtävälle noin 15 minuutin kestoiselle lauttaristeilylle. Jokiretken hinta on 5 euroa per henkilö.

Share on facebook
Share on twitter